Abone Ol

Bağımlılık tedavisinde ailelerin rolü

Podcast, bireylerin bağımlılıktan iyileşmek istemesi gerektiği algısının, doğru bilinen bir yanlış olduğunu ele alarak başlıyor. Madde kullanımının, kişinin karar verme mekanizmasını olumsuz etkilediğini, bireylerin sağlıkları ve iyileşmeleri hakkında bilinçli kararlar vermelerini zorlaştırdığını vurguluyor. Dr. Esra Çavuşoğlu; bağımlılık tedavisi alanındaki geniş kapsamlı uzmanlığıyla tanınan ve bir vaka müdahalecisi olan, ünlü terapist, bağımlılık danışmanı Heather Hayes’i tanıtıyor.

Paylaş

Ayık Kafa'nın Bu Bölümünde

Heather Hayes, bağımlılıkla mücadele edenlerin iyileşme yolculuğuna başlamalarına yardımcı olmak için müdahalelerin çok önemli olduğunu açıklıyor. Podcast’te, bağımlılığın çeşitli yönleri, doğru rehabilitasyon programını seçmenin ve danışan direncini etkili bir şekilde yönetmenin önemi de vurgulanıyor.

00:00-02:08 Giriş
02:08-06:05 Heather Hayes’in kendi kişisel iyileşme hikayesi
06:05-09:28 ABD’deki tedavi fırsatlarının ve tedavi yöntemlerinin karşılaştırılması
09:28-13:07 28 günlük bağımlılık tedavi programlarının detayları ve kısa süreli tedavilerden sonra yaşanan zorluklar
13:07-14:46 Uzun süreli tedavinin önemi
14:46-24:16 İyileşmede aile dinamiklerini anlamak
24:16-33:16 Vaka müdahalesinin tanımı ve uygulama yaklaşımları
33:16-36:19 Madde kullanım bozukluğu güncel terimleri
36:19-45:29 Bağımlılıkta erken müdahale ve belirtiler
45:29-46:48 Sonuç

Heather Hayes:
Web sitesi: https://www.heatherhayes.com
Instagram: @heatherrhayes

Yasal Uyarı
Web sitemizdeki bilgiler ve beyanlar kişileri tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz. Tanı ve tedaviye yönelik işlemlerinizi doktorunuza danışınız. İçeriklerde EMC Medya Yayıncılık Ticaret Ltd. Şti.’nin, araştırmacılarının, danışmanlarının ve yazarların / bilim insanlarının hazırladığı bilimsel çalışmalar ve kamuya açık yayınlardan derlemelerle elde edilen veriler, yalnızca bilgilendirme amacıyla paylaşılmaktadır. Metinlerimizde tanı yahut tedaviye ilişkin sağlık beyanları yer almamaktadır.

Longevilab'e Abone Ol

Haber bültenimize abone olun ve güncel kalın.