Abone Ol

Ocushield Mavi Işık Engelleyici Ekran Koruyucu

Mavi ışık her yerdedir. Güneş ışığındadır. Ancak özellikle dijital cihazlarda yaygındır.

Ekrana bakarak çok fazla zaman geçirmek = çok fazla mavi ışık. Bu durum göz yorgunluğuna, yorgunluğa, baş ağrısına, göz kuruluğuna ve bulanık görmeye neden olur.

Geceleri daha kötü
Mavi ışık vücut saatinizi bozar. Vücudunuza uyku zamanı geldiğini hatırlatan melatonini engeller.

470-500nm arasındaki mavi ışık genel olarak “iyi” mavi ışık olarak bilinir ve çeşitli tedaviler için yararlıdır (uykusuzluk, mevsimsel depresyon gibi). Ancak güneş battıktan sonra, yani geceleri bu ışığa maruz kalırsanız, aleyhinize çalışır ve vücudunuzu uyanık tutar – çünkü vücudunuzu, o an gündüz olduğuna inandıracaktır.

Ocushield’ı bu nedenle yaratıldı. Dünyanın tek tıbbi onaylı ürünleriyle zararlı mavi ışığı engelleyin.

Tüm mavi ışık engelleme ürünleri aynı değildir.
Ekran süresinin artmasıyla birlikte, yeni markalar ve dünya genelinde öne çıkan, tanınmış markalar mavi ışığı filtreleyen ekran koruyucular veya gözlükler üretiyor, ancak birçoğu kendisini çok abartıyor! Çünkü çoğu ürün, ortalama %10’un altında, önemsiz miktarlarda yüksek enerjili mavi ışığı filtreliyor.

Öte yandan Ocushield teknolojisi, 300-400 nm (nanometre) arasındaki UV/mavi ışığın %99’una kadar ve 400-470 nm arasındaki zararlı mavi ışığın %54’ünün engellenmesini sağlar.

Göz sağlığınız söz konusu olduğunda en iyisini hak ediyorsunuz!

İlgili İçerikler

Mavi ışık sağlığımızı nasıl etkiliyor?

Ürün web sitesi:
İndirim kodu:

Siparişinizi teslim aldığınız zaman gümrük vergisi ya da KDV ödeyip ödemeyeceğinizle ilgili detayları öğrenmek için yerel kurye firmanızla (UPS, DHL vb.) veya gümrük müşaviriyle iletişime geçebilir ya da bu konuda bilgi almak üzere [email protected] adresine başvurabilirsiniz.

Paylaş

Yasal Uyarı
Web sitemizdeki bilgiler ve beyanlar kişileri tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz. Tanı ve tedaviye yönelik işlemlerinizi doktorunuza danışınız. İçeriklerde EMC Medya Yayıncılık Ticaret Ltd. Şti.’nin, araştırmacılarının, danışmanlarının ve yazarların / bilim insanlarının hazırladığı bilimsel çalışmalar ve kamuya açık yayınlardan derlemelerle elde edilen veriler, yalnızca bilgilendirme amacıyla paylaşılmaktadır. Metinlerimizde tanı yahut tedaviye ilişkin sağlık beyanları yer almamaktadır.

Longevilab'e Abone Ol

Haber bültenimize abone olun ve güncel kalın.