Abone Ol

Vielight – Beyin Uyarıcı Cihaz

VieLight, fotobiomodülasyon teknolojisiyle beyin ve sistemik sağlığı iyileştirmek için nörobilim ve mühendisliği birleştirir.

Beyin fotobiyomodülasyonu nedir?
Beyin, insanların en önemli ve karmaşık organıdır. Her beyin hücresinde, enerji üreten “güç santrali” veya “pil” olarak da bilinen mitokondriler bulunur. Biyokimyasal reaksiyonlar yoluyla mitokondriler, beyin hücreleri için yakıt oluşturur.

Beynin mitokondriyal performansı, belirli dalga boylarındaki ışık enerjisinin (fotonların) emilmesiyle artırılabilir. Bu işleme fotobiyomodülasyon (PBM) denir. Bilimsel araştırmalar beynimizin mitokondrisinin NIR (yakın mesafe kızılötesi ışık) dalga boyu aralığındaki ışık enerjisine olumlu tepki verdiğini gösteriyor.

Örneğin bir Vielight Neuro dan gelen NIR enerjisi nöronal mitokondriye iletildiğinde, “sitokrom c oksidaz” adı verilen ışığa duyarlı bir enzim tarafından emilir. Bu enzim, nöronlara ve diğer beyin hücrelerine hem faydalı hem de enerji veren bir dizi biyokimyasal reaksiyonu başlatmak için NIR enerjisini kullanır.

Toplu olarak, beyin fotobiyomodülasyonu hasarlı beyin hücrelerini iyileştirir, serebral kan dolaşımını iyileştirir, inflamasyonu ve toksiteyi azaltır ve hasarlı beyin hücrelerini yeniler. Özetle, beyne iletilen NIR ışık enerjisi, daha iyi sinyal iletimi ve nöronlar arasındaki onarılan bağlantı nedeniyle verimliliği ve performansı artırır.

İlgili İçerikler

Vielight – Beyin Uyarıcı Cihaz

Ürün web sitesi:
İndirim kodu:
CAVUSOGLUE0324VL

Siparişinizi teslim aldığınız zaman gümrük vergisi ya da KDV ödeyip ödemeyeceğinizle ilgili detayları öğrenmek için yerel kurye firmanızla (UPS, DHL vb.) veya gümrük müşaviriyle iletişime geçebilir ya da bu konuda bilgi almak üzere [email protected] adresine başvurabilirsiniz.

Paylaş

Yasal Uyarı
Web sitemizdeki bilgiler ve beyanlar kişileri tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz. Tanı ve tedaviye yönelik işlemlerinizi doktorunuza danışınız. İçeriklerde EMC Medya Yayıncılık Ticaret Ltd. Şti.’nin, araştırmacılarının, danışmanlarının ve yazarların / bilim insanlarının hazırladığı bilimsel çalışmalar ve kamuya açık yayınlardan derlemelerle elde edilen veriler, yalnızca bilgilendirme amacıyla paylaşılmaktadır. Metinlerimizde tanı yahut tedaviye ilişkin sağlık beyanları yer almamaktadır.

Longevilab'e Abone Ol

Haber bültenimize abone olun ve güncel kalın.