Abone Ol

Ağız ve Diş Sağlığının Önemi

Dr. Sandra Garcia Martin, Londra merkezli deneyimli bir diş hekimidir. Diş hekimliğinin tüm alanlarında uzmanlaşmış olan Dr. Martin, son teknoloji kozmetik diş hekimliği tekniklerini kullanarak güzel gülüşler yaratmaya tutkulu biridir. Dr. Martin, diş hekimliği diplomasını Barcelona Üniversitesi’nde almış; akademik kariyerini, New York Üniversitesi’nde (NYU) tamamlamış ve bir süre Amerika ve Çin’de de çalışmıştır.

Paylaş

Ayık Kafa'nın Bu Bölümünde

Videoda kişiye özel diş bakımı, dişlerin yapısı, günlük ağız bakım rutinleri, beslenmenin ağız sağlığı üzerindeki etkisi, florürün rolü, ağız hijyeni için Hindistan cevizi yağının kullanımı, ağız bakım ürünlerinin yutulmamasının önemi, ağız sağlığı ile genel sağlık arasındaki ilişki ve kısıtlı imkanlara sahip toplumlarda diş hijyeninin önemi gibi konuları kapsamlı şekilde ele alınıyor. Ağız, diş ve diş eti yapısına göre değişen diş fırçası türleri de podcast’te konuşulan konular arasında yer alıyor.

00:00 – 02:27 – Giriş
02:27 – 03:29 – Ağız ve diş sağlığının önemi ve bütünsel sağlıkla entegrasyonu.
03:29 – 04:32 – İdeal günlük ağız-diş hijyen rutini.
04:32 – 05:19 – Beslenme düzeni ile ağız-diş sağlığı ilişkisi.
05:19 – 08:05 – Ağız sağlığı için olmazsa olmaz bakım önerisi.
08:05 – 09:15 – Oral sağlıkla ilgili doğru bilinen yanlışlar.
09:15 – 11:03 – Profesyonel oral sağlık bakımı hakkında tavsiyeler.
11:03 – 32:25 – Temel rutinlerden kapsamlı profesyonel bakıma oral sağlık.
32:25 – 34:45 – Dr. Martin’in, Lenny Kravitz ile düzenlediği hayır işleri.
34:45 – 35:49 – Kapanış.

Sandra G. Martin
Instagram: @sandrabigsmile
www.sandrabigsmile.co.uk

Yasal Uyarı
Web sitemizdeki bilgiler ve beyanlar kişileri tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz. Tanı ve tedaviye yönelik işlemlerinizi doktorunuza danışınız. İçeriklerde EMC Medya Yayıncılık Ticaret Ltd. Şti.’nin, araştırmacılarının, danışmanlarının ve yazarların / bilim insanlarının hazırladığı bilimsel çalışmalar ve kamuya açık yayınlardan derlemelerle elde edilen veriler, yalnızca bilgilendirme amacıyla paylaşılmaktadır. Metinlerimizde tanı yahut tedaviye ilişkin sağlık beyanları yer almamaktadır.

Longevilab'e Abone Ol

Haber bültenimize abone olun ve güncel kalın.