Abone Ol

Estetikte yeni yaklaşımlar: Teknoloji ve Doğallık!

Ayık Kafa’da Dr. Esra Çavuşoğlu’nun 23. bölüm konuğu Tıp doktoru, psikoloji ve kök hücre üzerine doktoraya sahip Dr. Cansen Yeni Kut.

 

Paylaş

Ayık Kafa'nın Bu Bölümünde

Dr. Cansen Yeni Kut’un konuk olduğu programda: “Özellikle sosyal medyada ve günlük yaşamda karşılaşılan, estetik anlayışın bedensel algıya yansıması ve bunun estetik şiddete dönüşmesi. Tek bir kalıpta görünen kişiler yerine doğal görünümü koruyup, en son teknolojik gelişmeleri takip eden estetik anlayışı. Yaşlanmanın bir hastalık olarak kabul edildiği. Epigenetiğin vücuda her zaman olumlu etki etmediği, olumsuz etiklerinin ise neden olduğu yaşlanmayı tedavi etme yöntemleri. Kişinin kendi DNA’sı, biyokimyası ve epigenetik incelemelerinden sonra ele alınan kişiye özel tedavinin önemi. Cilt mikrobiyatasının nasıl bozulduğu ve nasıl düzelebileceği. Longevity ve kök hücre tedavisinin ilişkisi. Kolajen üreten hücreler olan fibroblast sayesinde nasıl daha genç bir görünüm elde edildiği. Özellikle genç yaşta uygulanan bişektomi gibi estetik müdahalelerin kök hücre depolanmasını olumsuz etkilemesi. Yaşa göre kök hücre tedavisinin önemi. Dr. Cansen Yeni Kut’un hastalarına uyguladığı tedavi planları. Estetik amaçlı uygulamaların yanı sıra yanık gibi majör sorunlardan kaynaklanan açık yara tedavi yöntemleri” gibi konular ele alınıyor.

00:00-3:20 Giriş
3:20-7:42 Estetik şiddet nedir?
7:42-11:42 Yaşlanmak bir hastalıktır.
11:42-24:30 Eksozom, fibroplast ve kök hücrelerin bilime tıptaki faydaları
24:30-28:00 Kadın ve erkeğin metabolizmasındaki farklar
28:00-32:40 Yaşa göre değişen kök hücre tedavisi
32:40-41:25 Dr. Yeni Kut’un hastayı tedavi planı ve ele alış sıralaması
41:25-48:20 Estetik görünüm dışında yanık gibi sorunlarda hücre tedavileri
48:20-51:31 Asla yapılmaması gerekenler
51:31-53:51 Kapanış

Dr. Cansen Yeni Kut
Web sitesi: drcansenkut.com
Instagram: @cansenyeniofficial
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCMJQyViOy-fFk32rNk93G5Q

Yasal Uyarı
Web sitemizdeki bilgiler ve beyanlar kişileri tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz. Tanı ve tedaviye yönelik işlemlerinizi doktorunuza danışınız. İçeriklerde EMC Medya Yayıncılık Ticaret Ltd. Şti.’nin, araştırmacılarının, danışmanlarının ve yazarların / bilim insanlarının hazırladığı bilimsel çalışmalar ve kamuya açık yayınlardan derlemelerle elde edilen veriler, yalnızca bilgilendirme amacıyla paylaşılmaktadır. Metinlerimizde tanı yahut tedaviye ilişkin sağlık beyanları yer almamaktadır.

Longevilab'e Abone Ol

Haber bültenimize abone olun ve güncel kalın.