Abone Ol

Wellbeing Nedir? Hayatınızı Nasıl Değiştirir?

Ülkemizde wellbeing kavramını kitlelere en geniş oranda yayabilen kişi olan Ebru Şinik, bir Ayurveda uzmanı. Aynı zamanda bir eğitmen olan Şinik, Bütünsel Sağlık ve Beden-Zihin Tıbbı’nın en güçlü öncülerinden olan Dr. Deepak Chopra’nın okulu olan Chopra Center mezunu.

Paylaş

Ayık Kafa'nın Bu Bölümünde

Videoda; aslında analitik ve bilime dayalı verileri temel alan bir çalışma prensibinde olan Ebru Şinik’in, “kendine dönmek” felsefesi temelindeki ayurvedik sağlığa nasıl başladığını izliyorsunuz. Günümüzün en dikkat çeken konularından biri olan epigenetik yani gen üstü yaşam anlayışının halbuki 2500 yıllık kadim bilge ayurvedik yaşam tarzı ve önleyici tedavi bilimi tarafından uygulandığı konuşuluyor. Bu konuda yapılan bilimsel çalışmalar; ayurvedik yaşam tarzının, epigenetik bilimi kapsamındaki, genetiğin değiştirilebildiği kavramının doğruluğunu ispatlıyor.

00:00-6:15 Giriş
6:15-8:28 Ayurveda ile epigenetik biliminin ilişkisi
8:28-12:32 İyilik hali kavramı nedir?
12:32-17:15 Kişilerin uyguladığı yöntemlerde sürdürülebilirliğin önemi.
17:15-22:32 Farkındalığı yüksek bir yaşam nasıl sağlanır?
22:32-25:48 İlgi alanı ile etki alanının farkı
25:48-30:49 Meditatif çalışmalarla meditasyon teknikleri.
30:49-42:03 Dr. Deepak Chopra’nın beden-zihin tıbbı çalışmaları
42:03-45:33 Wellness ile wellbeing ayrımı
45:33-47:01 Kapanış

Ebru Şinik:
Web Sitesi:
https://www.ebrusinik.com
https://www.yukselencag.com
Instagram: @ebrusinik
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCyk3uIcVRFNIGjhB9lcmmlw

Yasal Uyarı
Web sitemizdeki bilgiler ve beyanlar kişileri tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz. Tanı ve tedaviye yönelik işlemlerinizi doktorunuza danışınız. İçeriklerde EMC Medya Yayıncılık Ticaret Ltd. Şti.’nin, araştırmacılarının, danışmanlarının ve yazarların / bilim insanlarının hazırladığı bilimsel çalışmalar ve kamuya açık yayınlardan derlemelerle elde edilen veriler, yalnızca bilgilendirme amacıyla paylaşılmaktadır. Metinlerimizde tanı yahut tedaviye ilişkin sağlık beyanları yer almamaktadır.

Longevilab'e Abone Ol

Haber bültenimize abone olun ve güncel kalın.